Naši průvodci

Hana Matalová

Hanka je naše hlavní průvodkyně a šťastná maminka kluka Josífka. Je vystudovaná zdravotní sestra a radiologická asistentka, nadšená laktační poradkyně, žena podporující kontaktní rodičovství a nošení dětí. Hanka má ráda dobrodružství, tajemné výpravy, výlety a hory.
Kurzy a semináře:
Respektovat a být respektován, Svátky a tradice u Johanky Passerin, Volná hra,
zdravotní kurz první pomoci ZDrSEM, Teorie typů u Šárky Mikové

Magda Koláčková

S dětmi jsem pracovala snad odjakživa. Už na střední škole jsem vedla dětský oddíl a jezdila jako instruktor a vedoucí na dětské tábory. Logicky jsem potom vystudovala Speciální pedagogiku a pár let pracovala v neziskové organizaci s dětmi s postižením. Život mě zavál na rok do Irska, kde jsem pracovala jako učitelka MŠ, po návratu do Čech jsem pokračovala v mezinárodní školce. Posledních 6 let díky svým třem dětem můžu trávit dny tak jak mě nejvíc baví -  hlavně venku, hraním a učením. Snažím se věnovat čas také aktivitám pro mateřské centrum Nosislávek. S dětmi rádi zdoláváme rozhledny a všemožné naučné stezky a když mám chvíli pro sebe, tak nejradši lezu po kopcích nebo jen koukám "do zelenýho".

Petra Drdová

Velký zlom v mém životě nastal po narození mojí dcery Babety. Přestěhovala jsem se z města zpět do rodné vesnice. Ve snaze o potravinovou soběstačnost, jsem se začala věnovat permakulturnímu zahradničení. S růstem dcery jsem se začala zajímat o filozofií Marie Montessori a vidím v ní velký potenciál. Zjištění kolik toho děti zvládnou, když jim dáme prostora a správné prostředky, mě uchvátilo.
Letošním rokem 2020 jsem začala studovat na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity, obor Učitelství pro MŠ. Mám ráda přírodu, cítím k ní velkou úctu. Ráda vařím a jím, baví mě zahradničení a ruční práce.

Markéta Mocková

Motto: "Miluju svůj život!"
Mám vystudovanou předškolní a mimoškolní pedagogiku, ale mít na to papír ještě nic neznamená. Nejlepší učitel je dítě. A já už mám soukromé učitele dva! Jsou mi těmi nejlepšími průvodci životem a s nimi teprve poznávám, o čem život je. Nejvíc mě baví děti pozorovat a sledovat jejich chování v určitých situacích. Práce s dětmi mě baví a 4 roky praxe ve státní školce mi určitě hodně daly, ovšem být s dětmi v jejich přirozeném prostředí (tedy venku) je prostě k nezaplacení. Moje oblíbené volnočasové aktivity zahrnují sport (trampolínky), tanec, jógu, procházky v přírodě, cestování, zpěv, kempování...
Kurzy a semináře: Respektovat a být respektován, Živá pedagogika, Výchova Nevýchovu, Kurz první pomoci ČK, Cvičení s dětmi v šátku či nosítku, Předporodní i poporodní cvičení, Jumping...

Eva Marešová

Jako bývalá skautská vedoucí, ale duší celoživotní skautka, velmi oceňuji koncept lesních mateřských školek. Cítím, že možnost trávit většinu dne venku, přirozeným způsobem se učit a také pořádně protáhnout tělo, je zejména v dnešní době velmi důležité. Snažím se učit žít děti více v souladu s přírodou a respektovat ji. Děti školkové, tak také své tři děti, se kterými nyní na MD trávím většinu svého času. Neustále se od nich také učím a to především trpělivosti a naslouchání.
Kromě pobytu venku, či na chalupě v Orlických hrách, ráda vařím, jím, zajímám se o bylinky nebo zkouším vyrábět domácí kosmetiku.
Kurzy a semináře: Jako skautská vedoucí jsem absolvovala Čekatelský lesní kurz nebo přírodovědnou expedici Byliny a Stopy v LMŠ Stromík.