Naši průvodci

Hana Matalová

Hanka je naše hlavní průvodkyně a šťastná maminka kluka Josífka. Je vystudovaná zdravotní sestra a radiologická asistentka, nadšená laktační poradkyně, žena podporující kontaktní rodičovství a nošení dětí. Hanka má ráda dobrodružství, tajemné výpravy, výlety a hory.
Kurzy a semináře:
Respektovat a být respektován, Svátky a tradice u Johanky Passerin, Volná hra,
zdravotní kurz první pomoci ZDrSEM, Teorie typů u Šárky Mikové

Alžběta Macková

Bětka je průvodkyně, naše specialistka na předškolní přípravu a taky maminka 4 dětí. Je původně z Prahy, ale již 10 let žije na jižní Moravě. Bětka vystudovala evangelickou teologii, lingvistiku, fonetiku a arménštinu. Jako studentka hlídala děti, doučovala co se dalo, učila, vedla tábory, pracovala v Diakonii ČCE v Praze, posledních 10 let ji učí vlastní děti a spolupodílí se na organizaci programů mateřského centra Nosislávek. Ráda si povídá a poslouchá, zpívá a hraje na všemožné i nemožné hudební nástroje; tvoří z toho, co dům dá; seje a sází, sklízí a zpracovává; podniká dobrodružné cesty hlavně na kopce, ale taky si moc ráda jen tak lehne do trávy a prostě spočine.
Kurzy a semináře: Respektovat a být respektován, zdravotní kurz první pomoci ZDrSEM.

Nico Bekker

"Dejte mi rýč a budu rychlej. Ale psát něco na internet mi moc nejde."
Nico je statečný muž mezi průvodkyněmi ve školce. Je původem Jihoafričan, duší i srdcem permakulturní zahradník, tatínek Helči, Kubíka a Teoška. Mluví afrikánsky, anglicky, německy a česky a nejen díky tomu je s ním velká sranda! S dětmi kromě blbostí, pošťuchovaček a přetahovaček hlavně chodí na výpravy a leze po skalách. Občas děti vezme na svoji zahradu, aby dali ovečkám z ruky trochu pšenice, pomuchlali králíky a slepice či se povozili na chlupatých prasátkách. Jeho nejoblíbenější místo u jurty je houpací síť.

Magda Koláčková

S dětmi jsem pracovala snad odjakživa. Už na střední škole jsem vedla dětský oddíl a jezdila jako instruktor a vedoucí na dětské tábory. Logicky jsem potom vystudovala Speciální pedagogiku a pár let pracovala v neziskové organizaci s dětmi s postižením. Život mě zavál na rok do Irska, kde jsem pracovala jako učitelka MŠ, po návratu do Čech jsem pokračovala v mezinárodní školce. Posledních 6 let díky svým třem dětem můžu trávit dny tak jak mě nejvíc baví -  hlavně venku, hraním a učením. Snažím se věnovat čas také aktivitám pro mateřské centrum Nosislávek. S dětmi rádi zdoláváme rozhledny a všemožné naučné stezky a když mám chvíli pro sebe, tak nejradši lezu po kopcích nebo jen koukám "do zelenýho".

Petra Drdová

Velký zlom v mém životě nastal po narození mojí dcery Babety. Přestěhovala jsem se z města zpět do rodné vesnice. Ve snaze o potravinovou soběstačnost, jsem se začala věnovat permakulturnímu zahradničení. S růstem dcery jsem se začala zajímat o filozofií Marie Montessori a vidím v ní velký potenciál. Zjištění kolik toho děti zvládnou, když jim dáme prostora a správné prostředky, mě uchvátilo.
Letošním rokem 2020 jsem začala studovat na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity, obor Učitelství pro MŠ. Mám ráda přírodu, cítím k ní velkou úctu. Ráda vařím a jím, baví mě zahradničení a ruční práce.

Markéta Mocková

Motto: "Miluju svůj život!"
Mám vystudovanou předškolní a mimoškolní pedagogiku, ale mít na to papír ještě nic neznamená. Nejlepší učitel je dítě. A já už mám soukromé učitele dva! Jsou mi těmi nejlepšími průvodci životem a s nimi teprve poznávám, o čem život je. Nejvíc mě baví děti pozorovat a sledovat jejich chování v určitých situacích. Práce s dětmi mě baví a 4 roky praxe ve státní školce mi určitě hodně daly, ovšem být s dětmi v jejich přirozeném prostředí (tedy venku) je prostě k nezaplacení. Moje oblíbené volnočasové aktivity zahrnují sport (trampolínky), tanec, jógu, procházky v přírodě, cestování, zpěv, kempování...
Kurzy a semináře: Respektovat a být respektován, Živá pedagogika, Výchova Nevýchovu, Kurz první pomoci ČK, Cvičení s dětmi v šátku či nosítku, Předporodní i poporodní cvičení, Jumping...

Eva Marešová

Jako bývalá skautská vedoucí, ale duší celoživotní skautka, velmi oceňuji koncept lesních mateřských školek. Cítím, že možnost trávit většinu dne venku, přirozeným způsobem se učit a také pořádně protáhnout tělo, je zejména v dnešní době velmi důležité. Snažím se učit žít děti více v souladu s přírodou a respektovat ji. Děti školkové, tak také své tři děti, se kterými nyní na MD trávím většinu svého času. Neustále se od nich také učím a to především trpělivosti a naslouchání.
Kromě pobytu venku, či na chalupě v Orlických hrách, ráda vařím, jím, zajímám se o bylinky nebo zkouším vyrábět domácí kosmetiku.
Kurzy a semináře: Jako skautská vedoucí jsem absolvovala Čekatelský lesní kurz nebo přírodovědnou expedici Byliny a Stopy v LMŠ Stromík.

Pavla Hrubanová

Motto: „O tom, kdo jsme, nerozhoduje vzdělání, bohatství, vzhled, nebo talent, ale způsob, jak se chováme k ostatním lidem."
Jsem rodačka z Olomouce, mamka dvou kluků, nadšená ochránkyně přírody a vystudovaná vychovatelka a sociální pracovnice. Moje děti mi ukázaly, že ve státním školství je pro mě těsno. Naštěstí však cesta mě dovedla na místo, kde prostoru je dosti, kde můžu dělat to, co je pro mě přirozené...tvořit, učit se, hrát si a žít. Fandím tradicím a permakultuře a miluju zvířata. Ráda zpívám, hraju a maluju, podnikám dobrodružné expedice a výlety, moc ráda poznávám svět a lidi, kteří po něm chodí, protože každý je jedinečný a pro mě inspirací … a to mě baví :)
Kurzy a semináře: Arteterapeutický výcvik, kurz kresby pravou mozkovou hemisférou, Respektovat a být respektován