Naši průvodci

Petra Drdová - hlavní průvodkyně

Velký zlom v mém životě nastal po narození mojí dcery Babety. Přestěhovala jsem se z města zpět do rodné vesnice. Ve snaze o potravinovou soběstačnost, jsem se začala věnovat permakulturnímu zahradničení. S růstem dcery jsem se začala zajímat o filozofií Marie Montessori a vidím v ní velký potenciál. Zjištění kolik toho děti zvládnou, když jim dáme prostora a správné prostředky, mě uchvátilo.
Letošním rokem 2020 jsem začala studovat na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity, obor Učitelství pro MŠ. Mám ráda přírodu, cítím k ní velkou úctu. Ráda vařím a jím, baví mě zahradničení a ruční práce.

Kristýna Bielčíková

Jsem maminkou malého Gabrielka, bývalá skautská vůdkyně, působila jsem deset let jako vedoucí v dívčím oddíle. Fascinuje mě kolik děti zvládnou vstřebat vědomostí a jak je obohacuje a rozvíjí pobyt v přírodě. Příroda je mi také obrovskou inspirací, ze které čerpám ve tvorbě programu pro své svěřence. Věřím, že citlivým provázením, dialogem a nasloucháním se dá dětem předat mnoho znalostí a dovedností. Tento přístup se snažím sdílet i se svým synem.
Kurzy: Vlčinec – vzdělávací kurz pro vlčata a světlušky, Gong, Vůdcovský kurz, Zdravotní kurz, dívčí Lesní škola Lyra

Sára Marie Žáčková

Zatím vlastní děti nemám, ale práci s dětmi jsem si velice oblíbila, když jsem začala jezdit jako vedoucí na Orelský tábor. Vidět radost v dětských očích a ten zápal při různých hrách bylo skvělé. Chvilku jsem pracovala jako provozní ve státní školce. Tam jsem sice úplně přímý kontakt s dětmi neměla, ale děti se nebály za mnou chodit a povídat si se mnou. Takže vždy, když jsem mohla, tak jsem jim věnovala svůj čas. Velmi se také zajímám o umění, mám absolventský list z umělecké školy, kterou jsem navštěvovala 7 let. Tehdy mě to moc nebavilo, ale postupem času jsem se znovu k malování a kreslení vrátila a začala se zajímat i o grafiku. Kreslení je moje vášeň, těší mě můj progres, který je každým novým obrázkem snad vidět. Stále se učím, stejně jako ty děti.

Kateřina Petríková

Jsem maminkou dvou dětí, jedno už rok s nadšením navštěvuje Výhonek, druhé to chodí k jurtě zatím jenom okukovat. Profesně se věnuji psaní a marketingu, ale mateřství mi do života přineslo potřebu více utéct od počítače, stala jsem se proto lektorkou jógy (a to i pro ty nejmenší) a rozhodla se občas trávit čas s šestnácti malými učiteli na kopci. Jelikož mi samotné v životě vždy bylo nejlépe venku pod širým nebem, hluboce souzním s filozofií školek v přírodě. Krom jiného jsem studovala také enviromentální vědy a mám tendence propadat enviromentálnímu žalu. Věřím, že cesta ke změně vede přes naše děti, které naučíme nejen respektu k sobě navzájem, ale i k přírodě.

Lucie Bulová

Celé dospívání jsem trávila s mámou - učitelkou ve školce. Bavilo mě s dětmi tvořit, vyrábět, ale i hrou propojovat učení. Za největší školení života považuji svoje tři děti, které ač jsou z jednoho hnízda, tak jsou každé úplně jiné. Již téměř 10 let si díky nim uvědomuji, jak moc se toho mohou děti naučit hrou venku a co vše nám příroda nabízí.  Díky nejstaršímu synovi jsem objevila Montessori, respektující výchovu a výchovu k samostatnosti.
Nejraději trávím čas v lese, vymýšlím aktivity a stezky pro děti, maluji na různé materiály a nejšťastnější jsem, když se ke mně přidají i děti...a nejen ty mé.